על מייסדת המשרד

נעים להכיר,

שמי ריקי אופק אבן צור, המייסדת והבעלים של אופק אבן צור – משרד עורכי דין ונוטריון.

ילידת ישראל, בת לאב בנקאי ז"ל ואם שתבדל"א, שעסקה בתחום התיירות, אחי עובד בתחום ההי-טק.

נשואה לבעל מקסים מוזיקאי ויזם ואם לבן בגיל 17 ולבת בגיל 15.

אופק אבן צור, בעלת תואר ראשון במשפטים, L.L.B מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, עוסקת בתחום עריכת דין מזה 20 שנות ניסיון עשיר בניהול וטיפול במאות תיקים בתחום. חברה בארגון הבינלאומי World Jurist Association.

הבחירה לעסוק בתחום גמלה בי מגיל צעיר עת צפיתי בסדרות טלויזיה ותוכניות על עורכי דין כדוגמת 'אלי מקביל'. באותה עת סברתי כי כל עורכי הדין לובשים חליפות והשופטים לובשים גלימות. עולם זה מאוד קסם לי. הבחירה בתחום עריכת הדין, לא הפליאה אף אחד ממכריי, שהבחינו ביכולותיי הוורבליות ובכשריי הניהוליים. עבורי להיות עו"ד הוא הגשמת חלום.

בתחילת דרכי עבדתי כעורכת דין במוסד לביטוח לאומי בתוכנית 'ויסקונסין'. לאחר מכן במשרדי עורכי דין, העוסקים ברשלנות רפואית.

כאשר בתי הייתה קטנה, קיבלו אותי לעבודה במשרת אם במשרד ממשלתי בתפקיד בא כוחו של היועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים באגף האפוטרופוס הכללי, הרשם לענייני ירושה והכונס הרשמי. שם עסקתי בצוואות, ירושות, עזבונות, סכסוכי ירושה ופירוקי חברות. מה שגרם לי לבחור בתחום דיני המשפחה.

עם פרישתי משירות המדינה, פתחתי משרד עורכי דין. התיק הראשון הגדול שהגיע לידי היה בתחום דיני המשפחה. אחריו הגיעו תיקים רבים נוספים בתחום.

לאורך השנים אני מקפידה להשתלם, ללמוד ולהרחיב ידיעותיי, לעבור התמחויות בתחום ומשקיעה שעות רבות על מנת להתמקצע בתחום.

עת ילדיי היו קטנים עברתי הליך גירושין לא פשוט, המאפשר לי להבין טוב יותר את שלקוחותיי עוברים במהלך הגירושין. מאמינה שזה מה שהפך אותי לעורכת דין הרבה יותר טובה. עורכת דין המבינה היטב את ההליכים השונים בגירושין, הערכאות השונות, ואת שעובר עליהם בהיבט הרגשי והמנטלי. מבינה את הפחדים הקיומיים, הכלכליים והדאגה הרבה של כל אחד מהם לילדיהם.

בלי ספק זהו תחום עיסוק לא פשוט, שלעיתים מדיר שינה מעיניי, כיוון שחשוב לי לפעול למען טובת הילדים, גם כאם כפרט וגם כאדם ככלל.

כל מי שמתחתן חולם לחיות שנים ארוכות עם בן או בת זוגו, וכשחלום זה מתנפץ, לאורך התהליך ובמהלך החיים ההתמודדות לא פשוט.

זוכרת את הלילה הראשון, בו ילדיי הלכו לאביהם ונותרתי לבד בבית ריק עם חלל עצום בלבי.

מאמינה כי החוויה האישית שלי הפכה אותי לעורכת דין הרבה יותר טובה. בעיניי אין חכם כבעל ניסיון.

בשעות הפנאי שלי מאוד אוהבת לקרוא ספרים, לצפות בתוכניות טלויזיה, בעיקר בתחום הבילוש, לטוס לחו"ל כשמתאפשר לי, עם בעלי , הילדים שלי, זמן האיכות שלי עימם ו.. אוהבת מאוד ספורט אתגרי."

 לשירותכם בכל עת,

ריקי אופק אבן צור
עו"ד ונוטריון